Σχεδιασμός μαθήματος Ελληνικών για τη Β΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου – Λευκωσία

• This event has passed.

Βιωματικά Εργαστήρια στο CIIM

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Εκπαίδευση, Ηγεσία και Διοίκηση»

Ο σχεδιασμός του μαθήματος των Ελληνικών για τη Β΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου

Το MSc «Εκπαίδευση, Ηγεσία και Διοίκηση» του CIIM – Cyprus International Institute of Management διοργανώνει σειρά βιωματικών εργαστηρίων για φοιτητές και εκπαιδευτικούς της δημοτικής εκπαίδευσης. Τα εργαστήρια απευθύνονται, επίσης, σε διευθυντές και στελέχη που σχετίζονται με τη στήριξη και την αξιολόγηση των εκπαιδευτικών. Κάθε εργαστήριο διαρκεί συνολικά 2 ώρες και 30 λεπτά. Το κόστος συμμετοχής είναι €15. Σημειώνεται ότι:

α) Για κάθε σεμινάριο θα απονέμεται πιστοποιητικό συμμετοχής – παρακολούθησης.

β) Σε κάθε σεμινάριο θα δίδεται πλούσιο διδακτικό – υποστηρικτικό υλικό.

Το βιωματικό εργαστήριο «Ο σχεδιασμός του μαθήματος Ελληνικών για στη Β΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου» θα διαλάβει:

Α) Βασικά χαρακτηριστικά σχεδίου μαθήματος,

Β) Τα μυστικά ενός πετυχημένου σχεδίου μαθήματος,

Γ) Σύγχρονες τεχνικές ανάπτυξης σχεδίου μαθήματος,

Δ)Καθορισμός διδακτικών στόχων,

Ε) Απαραίτητο διδακτικό υλικό,

ΣΤ) Παραδείγματα σχεδίων μαθήματος Ελληνικών Β΄ τάξης,

Ζ) Επί τόπου ανάπτυξη σχεδίων μαθήματος για τη Β΄ τάξη

Επιμορφώτρια: Ρέα Παπαγεωργίου

Τα βιωματικά εργαστήρια θα πραγματοποιηθούν ως εξής:

Λευκωσία: Παρασκευή, 8/2/2019, ώρα 16:30 – 19:00 (Εγγραφές 16:00), στο CIIM, Λεωφ. Ακαδημίας 21, Τ.Κ. 2107 Αγλαντζιά

Εγγραφές: http://bit.do/eFfvf

Ή στο τηλέφωνο 99696098 (με sms), και για τις δύο επαρχίες. Χρειάζεται να αναφέρετε όνομα, επίθετο, κινητό τηλέφωνο και email.

Η ίδια εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί και στη Λεμεσό την Παρασκευή, 22/2/2019, ώρα 16:30 – 19:00 (Εγγραφές 16:00), στο CIIM, Χαϊδαρίου 3-5, Τ.Κ. 3020. Βρείτε περισσότερες πληροφορίες εδώ.